12. august 2016
Det rives og tømmes på Hermetikken

Mur, stein og puss. Det er mye av det i de gamle lokalene på Hermetikklaboratoriet.
Entreprenør Kruse Smith og underleverandører er i full gang med oppussingen av bygget i Niels Juels gate, som er den første fasen i rehabiliteringen av eiendommen på Eiganes.
Denne delen av prosjektet skal ferdigstilles i løpat av andre kvartal 2017.
Men allerede er mange av leietakerne og det tidligere laboratoriets kommende innhold kjent:
- 1. etasje skal inneholde Matmagasinet med kafè og uteservering, ca. 100 kvadratmeter kontorer og 100 kvadratmeter møterom.
- Hele 2. etasje skal inneholde kontorer. Etasjen er på ca. 550 kvadratmeter og er foreløpig ledig.
- 3. etasje er utleid til advokatfirmaet Torstrup Grøsfjeld AS, her skal også Base Gruppen holde til.
- I 4. etasje blir det også kontorer, halvparten er ledig.
Interessert i å bli leietaker? Ta kontakt med senior prosjektutvikler Odd-Are Njå, enten på telefon 913 08 286 eller på e-post oan@baseproperty.no.
Hermetikkfagskolen vil i framtiden bli omregulert til ca. 40 leiligheter, det er ennå ikke valgt konsept. Estimert ferdigstillelse i 2018.
Ledaal Park er et leilighetsprosjekt som kommer på eiendommen og er foreløpig kommet til tegnebrettet. Det vil innehold ca. 15 leiligheter. Estimert ferdigstillelse i 2018.